Výzvy - 4. týden

datum konání: 3. 5. – 9. 5. 2021, publikováno: 3. 5. 2021

Po třech týdnech našich Jarních všestraňáckých výzev jsou na tom nejlépe kluci z oddělení mladších a starších žáků, kteří opět ovládli hodnotící kategorie:

• Mladší žáci získali nejvyšší počet bodů v přepočtu na zapojené členy. Každý mladšan urval pro své oddělení v průměru 18,6 bodů z 23 možných.
  • I v minulém týdnu se do výzev zapojila půlka oddělení starších žáků. Vzhledem k nízkému počtu zapsaných staršanů, stačí tomuto oddělení pouhých 8 borců, kteří splní nějakou výzvu.

Ačkoliv to pro kluky vypadá dobře, tak jejich našlápnutí k vítězství není tak jednoznačné. Ve třetím týdnu jsme totiž vyhlásili doplňkový úkol za 10 bodů, do kterého se zapojily zejména starší žákyně. Body za tento úkol přičteme až budeme ukončovat výzvy, nicméně myslíme, že to s pořadím pořádně zamíchá. Jak si vedla ostatní oddělení vám prozradí tabulka PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY.

Fotky z plnění výzev naleznete na našem Rajčeti.

Pojďme na 4. týden výzev!

Níže opět naleznete úkoly ve 4 oblastech - normální úkoly, sranda úkoly, hledačky a vrcholovky. Po poctivém splnění některé z uvedených aktivit si každý zapíše body do tabulky svého oddělení. Mimo soutěž s námi může porovnávat síly i široká veřejnost. Tak směle do toho!!

TABULKY PRO ZÁPIS BODŮ

PRŮBĚŽNÉ
VÝSLEDKY
Veřejnost

NORMÁLNÍ ÚKOLY

Tři úkoly, které můžete plnit během týdne. Splňte je, pošlete nám video či fotku a vyplňte si v tabulce svého oddělení počet bodů. Některé úkoly mají tři obtížnosti dle oddělení - předškoláci/mladší žactvo/starší žactvo + cvičitelé.

1. uběhnout 1/2/4 km (4 b.) - starší žactvo a cvičitelé musí běžet v kuse
  2. dojít k ceduli začátek/konec obce Písek (3 b.)
  3. 50/100/200 skoků přes švihadlo (2 b.)

SRANDA ÚKOLY

Tyto úkoly lze plnit při špatném počasí nebo pro rodinné pobavení. Za každý splněný úkol je jeden bod.

1. vylézt na strom (1 b.)
  2. tenisková výzva (1 b.) - co to je?

HLEDAČKY

Vaším úkolem je dojít na místo, odkud byla fotka pořízena, nalézt tam QR kód a pro kontrolu odpovědět na naši otázku, kterou naleznete pod obrázkem níže. Místa mají dle náročnosti různé bodové ohodnocení.

3 bod
Hledačka č. 1
1 body
Hledačka č. 2
2 bod
Hledačka č. 3
2 body
Hledačka č. 4
KontrolaKontrolaKontrolaKontrola

VRCHOLOVKY

Pro splnění je potřeba se dostat na jeden z vrcholů a poslat nám z něj fotku. Poté si můžete do tabulky připsat 5 bodů. V jednom týdnu je možné si připsat body pouze za jeden vrchol. Seznam vrcholů zůstane po celé trvání Jarních všestraňáckých výzev stejný.

Vyhlídkové místo Kestřany (406 m)Velký Kamýk (531 m)
Na Hřebíčku (416 m)Honzíček (572 m)
U Boubelíkovce (440 m)Němec (587 m)
Bejčák (494 m)Srní Homole (613 m)
Sýkorka (525 m)Velký Mehelník (633 m)

Fotky a videa ze splněných výzev nám posílejte na FB, IG či na sokolpisekinfo@seznam.cz.